Czy warto chodzić profilaktycznie do stomatologa

Najczęściej stomatologa widzimy przez mgłę bólu otaczającą nasz umysł. Bo tylko to jest w stanie wypędzić nas do gabinetu dentystycznego. Kiedy już się tam znajdujemy, a dentysta, którego tak się wcześniej baliśmy, uśmierzył nasz ból, obiecujemy sobie, że już nie dopuścimy do takiej sytuacji i następnym razem odwiedzimy lekarza stosunkowo wcześniej. Oczywiście szybko o tym zapominamy, a stomatolog żoliborz idzie w odstawkę, do następnego nagłego ataku bólu. Takie postępowanie nie jest wskazane, ponieważ nie tylko narażamy się na nie potrzebny ból, ale także dopuszczamy do wyklucia się szeregu całkiem nam niepotrzebnych chorób uzębienia, takich jak chociażby próchnica czy paradontoza. Jak badania pokazują osoby, które chodzą profilaktycznie do stomatologa, cieszą się swoimi zębami do późnej starości, dlatego też jeżeli nie chcemy szybko mieć sztucznej szczęki, lepiej żeby stomatolog żoliborz był na liście naszych spraw do załatwienia przynajmniej raz do roku.

Nie trzeba się bać

To, że tak rzadko decydujemy się na wizytę u dentysty, spowodowane jest zazwyczaj naszym lękiem. Boimy się ewentualnego bólu, którego możemy doświadczyć na fotelu dentystycznym. O ile kiedyś było to całkowicie uzasadnione, kiedy praca dentysty sprowadzała się do wyrwania zęba jakimś kleszczami przypominającymi bardziej obcęgi, jednak współcześnie jest to całkowicie irracjonalne zachowanie. Aktualnie medycyna stomatologiczna poszła bardzo do przodu i obecne metody leczenia są o wiele łagodniejsze i w wielu przypadkach praktycznie bezbolesne.

Dzisiaj stomatolog żoliborz posiada szereg nowoczesnych narzędzi, które nie tylko ułatwiają mu pracę, ale także podnoszą komfort pacjenta w trakcie wykonywania zabiegu. Specjalne wkładki do ust, które pozwalają na swobodne rozszerzenie całej jamy ustnej bez konieczności ciągłego napinania mięśni przez pacjenta czy odsysacze śliny, dzięki którym nie kapie nam po brodzie. Także różnego rodzaju znieczulenia, pomagają w ekstremalnych sytuacjach, przejść przez wszystko w miarę spokojnie i bezboleśnie. Dlatego też nie warto bagatelizować swoich zębów z powodu strachu, bo tak naprawdę dzisiaj u dentysty nie ma się czego bać. Bać to się trzeba chorób zębów, przez które możemy je w końcu stracić.